O nas

Pozytywka Centrum Rozwoju Dziecka jest spełnieniem odważnych marzeń o stworzeniu w Śremie miejsca prawdziwie przyjaznego dzieciom i ich rodzicom. To miejsce pozytywnie nakręcone, gdzie dziecięce fantazje splatają się z troską i wiedzą doświadczonych pedagogów. Tutaj każdy – mały i duży – uśmiecha się bezinteresownie, dzieci oddają się beztroskiej zabawie, a rodzice znajdują odrobinę wytchnienia w zabieganej codzienności.

 

Pozytywna sala zabaw dla dzieci!

Pozytywka pierwszy raz została „nakręcona” już w 2011 roku, kiedy stworzyliśmy w Śremie wyjątkową salę zabaw dla dzieci. Pozytywka jest miejscem niepowtarzalnym, kreatywnym, gdzie rozwój dziecka jest najważniejszy. Wykorzystując najnowsze metody pedagogiczne, opierające się na zabawie i naturalnej ciekawości dziecka stworzyliśmy przestrzeń, w której rozwój sam się nakręca. Zabawa odgrywa w życiu małego człowieka niezwykle ważną rolę. Dzięki niej dzieci uczą się otaczającego świata – rządzących nim praw i zasad, poznają smak rywalizacji, radość zwycięstwa i pierwszą gorycz porażki.

Sala zabaw to doskonałe miejsce do wspierania wszechstronnego rozwoju dziecka. Tory przeszkód, basen z kulkami, trampolina, dmuchańce to doskonały sposób na naturalne wspieranie rozwoju ruchowego dziecka (nawet tego, które nie do końca przepada za ruchem).  Zabawy z rówieśnikami sprzyjają rozwojowi społecznemu – nasza kadra pomaga w nawiązywaniu kontaktów z innymi dziećmi. Przebywanie w nowym, ciekawym i pełnym bodźców miejscu doskonale wpływa na percepcję dziecka i jego rozwój intelektualny. U nas naprawdę dzieci realizują ideę nauki przez zabawę – i nigdy nie mają dosyć.

 

Pozytywna i profesjonalna kadra animatorów i opiekunów

Wszystkie animatorki i opiekunki oraz osoby współpracujące z Pozytywką posiadają wykształcenie pedagogiczne lub duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Zależy nam, aby nawet zabawa Państwa pociech odbywała się pod okiem profesjonalistów. W naszym zespole pracują tylko młode i energiczne osoby, dla których praca z dziećmi jest prawdziwą pasją.

Joanna Graca – pomysłodawczyni i założycielka Pozytywki,
pedagog, polonista, animator, instruktor zajęć Metodą
Ruchu Rozwijającego oraz Pedagogiki Zabawy

Jestem dyplomowanym pedagogiem oraz polonistą. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na kierunkach pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz filologia polska ze specjalizacją  nauczycielską. Odbywałam praktyki w różnorodnych placówkach opiekuńczo-wychowawczych i oświatowych. Dzięki temu poznałam specyfikę pracy z dziećmi w różnym wieku  - od maluszków po nastolatki.

Swój warsztat bez przerwy rozwijałam, uczestnicząc w różnych warsztatach i szkoleniach  doskonalących. Ukończyłam kurs doskonalący „Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne”, prowadzony przez prof. Martę Bogdanowicz i mgra Dariusza Okrzesika oraz warsztaty animatorów Stageman Polska z zakresu pedagogiki zabawy oraz eventów i animacji czasu wolnego. Brałam udział w szkoleniach Sędziego międzynarodowego konkursu twórczego rozwiązywania problemów Odyseja Umysłu, a w programie Odyseja Umysłu 2011 pracowałam jako członek jury Eliminacji Regionalnych w Poznaniu.
Praca z dziećmi była moją pasją już w czasach szkoły średniej. Od 2003 roku pracowałam przy organizacji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Śremie, zajmując się organizacją i prowadzeniem zajęć z dziećmi w „ogródku dziecięcym”. Cztery lata później brałam udział w zakładaniu Stowarzyszenia Śremskiej Grupy Nieustannych Optymistów „Krówka Mała”.

 

Ukończyłam kursy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej: kurs pierwszej pomocy w ramach programu WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować” oraz kurs Europejskiej Rady Resuscytacji BLS/AED INSTRUCTOR KURS (podstawowe zabiegi resuscytacyjne i automatyczna defibrylacja zewnętrzna).  Razem z „Krówką Małą” wielokrotnie prowadziłam zamknięte i otwarte szkolenia z zakresu podstawowych zabiegów resuscytacyjnych.

 

Ponad dwa lata pracowałam jako instruktor zajęć twórczo-edukacyjnych Grupy Edukacyjnej IDEOWNIA., gdzie prowadziłam zajęcia ogólnorozwojowe oraz adaptacyjne dla dzieci w wieku przedprzedszkolnym. Posiadam także spore doświadczenie w organizacji urodzin tematycznych w klubach malucha oraz w domach.

 

Marek Graca – współzałożyciel Pozytywki
Ukończyłem studia licencjackie na kierunku pedagogika elementarna z terapią. Moja praca w Pozytywce to przede wszystkim hobby, gdyż na co dzień pracuję w innej branży. Jednak to właśnie w Pozytywce ładuję akumulatory pozytywnej energii. Uwielbiam rozśmieszać dzieci i słuchać ich beztroskiego śmiechu. W ramach działań Pozytywki zajmuję się też organizacją imprez plenerowych oraz wynajmem sprzętu rekreacyjnego.

Pozytywne imprezy dla dzieci


W naszym zespole pracują tylko młode i energiczne osoby, dla których praca z dziećmi jest prawdziwą pasją.